Boldogságóra program az iskolában

2023 November 05 - 09:45:38 | Szutor Sándor

Öt évvel ezelőtt, 2018-ban nyerte el először iskolánk a „Boldog Iskola” címet. Akkoriban főként az alsósok vettek részt a programban. Idén, a program 10. születésnapján is sikerült megszereznünk ezt a címet, és együtt ünnepelhettük az évfordulót a megalkotókkal az Erkel Színházban.
Ezeken az órákon a gyermekek lelki jóllétével foglalkozunk. A tanév minden hónapjában körbejárunk egy olyan témát, mely segíti és támogatja a gyerekeket a hétköznapi problémákkal való megküzdésben. A teljes Boldogságóra program tíz egymásra épülő témából áll, amelyek fokról fokra ismertetik meg a boldogság különböző összetevőit, feltételeit. Ilyenek például a hála, az optimista gondolkodás, a társas kapcsolatok, az apró örömök, vagy a fenntartható boldogság.
A program célja optimista, magabiztos és kitartó gyermekek nevelése, akik megoldandó feladatként kezelik a mindennapi kihívásokat, észreveszik az élet szépségeit, az örömteli pillanatokat, és boldog, határozott, pozitív énképpel rendelkező emberré válnak.
Ebben a tanévben három osztályban (második, ötödik és hatodik), építjük be mindennapjainkba a boldogságórákat. A hála és a pozitív gondolkodás témakörökkel foglalkoztunk eddig.
A gyerekek nagyon szeretik ezeket a foglalkozásokat, és valljuk be, mi, pedagógusok is.