Hasznos, jó,…..de lehet veszélyes is!

2020 február 24 - 08:29:08 | Szutor Sándor

A francia gyermekpszichiáter Serge Tisseron szerint hároméves kor alatt érdemes kerülni a képernyő minden formáját. három és hatéves kor között megnézheti a tévében a kedvenc műsorait, de csak a szülők által megszabott keretek között. Az internethasználatot kilencéves kor alatt nem ideális elkezdeni.
Bizony elcsodálkoztak tanulóink, amikor meghallották, hogy ezt a rendőrség, és a bűnmegelőzésen dolgozók is így gondolják. A gyerekek számára a tévé és az internet a felhőtlen szórakozás és lehetőségek tárháza! A veszélyekkel pedig szinte egyáltalán nincsenek tisztában: pszichés sérülések, adatlopás, visszaélések, stb. Bizony, veszélyes a kontroll nélküli internetezés, videojátékozás, tévézés.
Az iskolában ez is elhangzott, s ezekről a veszélyekről a szülők részére is szeretnénk a későbbiekben tájékoztatást adni. A Bács-Kiskun megyei Rendőr-főkapitányság dolgozói február 11-én tartottak foglalkozást a témában a Szentkirályi Általános Iskolában.