Újra együtt – a napközis táborban

2020 július 06 - 09:16:19 | Szutor Sándor

Tanítás ugyan már régóta nem volt a mi iskolánkban sem, de szerencsére a körülmények úgy adódtak, hogy napközis táborunkat már a szokott rendben meg tudtuk tartani. A gyerekek is élvezték, hogy a hosszú szünet után közösségbe lehettek, a programok igazán színes voltak az idén is: kutyaterápia, íjazás, arcfestés, pólófestés, népi játékok, filmnézés, strandolás.
A programok megvalósítását az EFOP 1.5.3.-16-2017-00071 sz. önkormányzati projekt segítette.

Elbúcsúztak a 8. osztályosok

2020 július 05 - 09:17:00 | Szutor Sándor

2020. június 13-án elballagtak a Szentkirályi Általános Iskola nyolcadikosai. Sok sikert kívánunk nekik a középiskolában!
névsor:

2020. július 10-ig:
Kedden: 12 és 16.30 óra
Csütörtökön:10 és 13 óra között
Szeretettel várják az érdeklődőket!

Ismerkedés a szakképzéssel

2019 november 26 - 18:32:46 | Szutor Sándor

Ilyenkor ősszel a nyolcadikosok elkezdik a középiskolákkal való ismerkedést. Iskolákat látogatnak, kiadványokat olvasgatnak, hogy megismerjék a továbbtanulási lehetőségeket, hiszen nem könnyű a döntés a pályaválasztásról.
A Gáspár András Szakképző Iskola diákjai idén is „házhoz jöttek”, iskolánk ebédlőjében és a tornacsarnokban tartottak bemutatót a választható szakmáról.

BOLDOG ISKOLA

2019 november 20 - 09:55:37 | Szutor Sándor

Iskolánk tavaly csatlakozott a Boldog Iskola programhoz, és e címet 2019/2020-as tanévben is elnyertük. 2019 szeptemberétől már 6 osztályban tartunk boldogságórákat.
A program a tanév minden hónapjában olyan témát jár körül, mely segíti és támogatja a gyerekeket a hétköznapi problémákkal való megküzdésben, és a folyamatos önismereti fejlesztéssel és boldogságérzetet fokozó technikák bemutatásával személyes, lelki egészségüket is tápláló kompetenciáikat fejleszti.
Takácsné Kis Márta

Bűvész a napköziben

2019 november 12 - 09:04:35 | Szutor Sándor

November 6-án, délután Csongrádi Béla bűvész három csoportban foglalkozott a napközis gyerekekkel. Olyan mindennapi eszközöket használt ehhez, melyeket otthon is megtalálhatnak a gyerekek, így biztosan szüleiknek is megmutatták az itt tanultakat. Madzag, gumigyűrű, kártya került elő a bűvész kalapjából és bőröndjéből.
Nagyszerűen megtalálta a hangot a gyerekekkel, kisebbekkel és nagyobbakkal egyaránt, szívesen megmutatta újra és újra az apró trükköket azoknak, akiknek összecsavarodtak az ujjai a nagy igyekezettől.

Október 23.

2019 november 04 - 12:50:33 | Szutor Sándor

Az idén is a 7. osztályosok készítették az ünnepi műsort, melynek témája a forradalom ünnepi hangulata és azt követő vérontás volt.
Felkészítő tanárok Ádámné Péli Andrea és Katzné Almási Zsuzsanna voltak.

Univer 24 úszás Kolozsváron

2019 október 07 - 13:52:38 | Szutor Sándor