Bűvész a napköziben

2019 november 12 - 09:04:35 | Szutor Sándor

November 6-án, délután Csongrádi Béla bűvész három csoportban foglalkozott a napközis gyerekekkel. Olyan mindennapi eszközöket használt ehhez, melyeket otthon is megtalálhatnak a gyerekek, így biztosan szüleiknek is megmutatták az itt tanultakat. Madzag, gumigyűrű, kártya került elő a bűvész kalapjából és bőröndjéből.
Nagyszerűen megtalálta a hangot a gyerekekkel, kisebbekkel és nagyobbakkal egyaránt, szívesen megmutatta újra és újra az apró trükköket azoknak, akiknek összecsavarodtak az ujjai a nagy igyekezettől.

Mesemondó verseny

2019 november 06 - 13:13:00 | Szutor Sándor

Idén október 25-én került sor a szentkirályi iskola alsó tagozatának szokásos évi mesemondó versenyére. Az osztályokban megrendezett selejtezők után 19 kis mesemondó adhatta elő meséjét társai ,az érdeklődő szülők és a zsűri előtt. Színvonalas, érdekes produkciókat hallhattunk, új mesékkel gazdagodhattunk ezen a délelőttön. Amíg a zsűri tanácskozott a Corhidea Kamarazenekar Az igazmondó juhász című zenés mesét adta elő a közönségnek. A verseny helyezettjei: 1-2. osztály : 1. Szakáll Dóra 2. Kovács Panni 3. Pápai Virág, Különdíjasok : Hegedűs Zília és Pálfi Gellért Attila 3-4. osztály: 1.Pálfi Pálma 2. Dobi Leila 3. Kutasi András Különdíjasok : Gyurika Lili és Sáránszki Anikó. Gratulálunk a helyezetteknek! Reméljük a mesék és a mesélés szeretete ezután is megmarad.
Jakabné Ferenczi Noémi

Október 23.

2019 november 04 - 12:50:33 | Szutor Sándor

Az idén is a 7. osztályosok készítették az ünnepi műsort, melynek témája a forradalom ünnepi hangulata és azt követő vérontás volt.
Felkészítő tanárok Ádámné Péli Andrea és Katzné Almási Zsuzsanna voltak.

Korábbi híreink