Meghívó

A Szentkirályi Általános Iskola szervezésében az idén is megrendezésre kerül a
Jótékonysági gálaműsor
2017. november 24-én, pénteken 17 órától
a Szentkirályi Művelődési Házban.
Fellépnek:
a Szentkirályi Általános Iskola diákjai és tanárai
A rendezvényen a Szentkirályért Közalapítvány számlájára pénzt gyűjtünk.
Az összegyűjtött összegből intézményünk művészeti oktatásának támogatását tervezzük.
Szeretettel várjuk Önt is rendezvényünkre!

Mesemondó verseny

2017 november 06 - 11:08:28 | Szutor Sándor

Mesemondó versenyt rendezünk

2017. november 16-án
10:00 órakor
a Művelődési Házban

Mindenkit sok szeretettel várunk!

Büszkeségeink

2017 november 06 - 10:21:10 | Szutor Sándor

Október 13-án a felső tagozatosok 4 csapattal részt vettek a kecskeméti Zrínyi Ilona Általános Iskolában megrendezésre kerülő Bolyai Matematika Csapatversenyen. A megyei fordulóban a 8. osztályosok „Kocka Dinnye” csapata, név szerint Kovács Rita, Molnár Gábor, Polyák Nóra és Rohács Letti az előkelő 2. helyen végeztek.
Köszönjük a felkészítő pedagógus, Kenderesi Rozália munkáját, valamint a gyerekek lelkesedését. Gratulálunk!

Megemlékezés október 23-ról

2017 október 24 - 09:26:07 | Szutor Sándor

A szentkirályi iskolások koszorúzással és ünnepi műsorral emlékeztek az 1956-os forradalomról.

Ha ősz, akkor papírgyűjtés

2017 október 17 - 10:19:53 | Szutor Sándor

Idén is nagy mennyiségű papírt sikerült összegyűjteni az iskolásoknak. Köszönet mindenkinek aki segítette a gyerekek munkáját!

Jól telt ez a nap!

2017 október 16 - 10:50:06 | Szutor Sándor

Kellemes, már-már nyárias időnk volt a családi napon, október 14-én. Sportolással, sok-sok játékkal és közös ebéddel telt el a nap, amelyen mindenki kivette a részét a munkából és a kikapcsolódásból is.
Köszönjük az SZMK anyagi segítségét, Gyenes Lászlónak és Kutasi Istvánnak pedig a finom ebédet!
Katzné Almási Zsuzsanna int.vez.

A Magyar Népmese Napja

2017 október 04 - 09:12:49 | Szutor Sándor

A mese gyógyír, a mese játék, a mese csoda, a mese hit, a mese lélek. Mosoly mindenki lelkére.” (Csernik Szende)
A Népmese Napját szeptember végén, Benedek Elek születésének évfordulóján ünnepeljük. Iskolánkban ebből az alkalomból a felsős diákok mesét vittek, olvastak az alsósoknak és az ovisoknak. A mesék szereplői is megjelentek ezen a napon, mert a gyerekek „mesebőrbe” bújhattak. Itt volt köztünk a szegény ember és a felesége, a székely menyecske, az ördögöcske, a királylány, a vadász, a juhász, a kecske és még sorolhatnám a sok életre kelt mesehőst. Igazán mesés nap volt!
Takácsné Kis Márta

Őszi kirándulás

2017 október 03 - 09:47:24 | Szutor Sándor

Szeptember 29-én pénteken iskolánk tanulói és pedagógusai – alsósok és felsősök egyaránt – egy csodálatos és tartalmas napot töltöttek Szarvason.
Reggel 8 órakor indultunk két nagy busszal az iskola elől. Mi, felsősök először a Mini Magyarország kiállítást tekintettük meg, ami az ország egyetlen interaktív makettparkja. Az Arborétum mellett található kiállítás néhány éve vonzza Szarvasra a látogatókat. A gondosan elrendezett parkban a történelmi Magyarország területén található építészeti különlegességek – a kecskeméti Cifrapalotától a Szegedi Dómig, a Pozsonyi vártól a Csíksomlyói kegytemplomig - kicsinyített mását csodálhattuk meg. Mindemellett vasútmakett pálya, harangjáték és zene teszik még élőbbé és színesebbé ezt a kiállítást. A gyerekek számára különös élmény volt, hogy még a tihanyi visszhangot is kipróbálhatták. Mi, felnőttek pedig megállapítottuk, hogy még mennyi olyan híres épület, helyszín van hazánkban, ahová érdemes ellátogatni. Ezalatt az alsósok sétahajókáztak a Holt-Körösön, majd mi váltottuk őket a hajón, ahol a kapitánytól sok érdekességet megtudtunk Szarvas nevezetességeiről, az Arborétumról. Többek között azt is, hogy Szarvast tekintik a történelmi Magyarország középpontjának, valamint hogy ki volt Pepi gróf, akiről a park a Pepikert nevet kapta. A hajókázás után az Arborétumban töltöttük a délután hátralévő részét. Ragyogó napsütésben sétáltunk az őszi erdőben, megismerkedtünk a növénykülönlegességekkel és az állatvilággal, beszélgettünk, játszottunk.
Úgy gondolom, csodálatos napot töltöttünk együtt, amikor az ország építészeti és történelmi érdekességein túl a természet szépségét is felfedezhettük. Bízunk benne, hogy még sok hasonlóan szép élményben lesz részünk együtt!
Bimbóné Ádám Mónika

Házi atlétikai verseny

2017 október 03 - 09:46:22 | Szutor Sándor

A szentkirályi iskolások az idén szeptember 28-án mérték össze tudásukat és erejüket az iskolai atlétikai bajnokságon.
Az iskolában évek óta ez a legtöbb gyereket megmozgató sportesemény, melyen a részvétel ugyan nem kötelező, csak ajánlott.

Évnyitó

2017 szeptember 04 - 13:18:45 | Szutor Sándor

Megkezdődött az új tanév.
Az évnyitó képei!

Korábbi híreink