Költészet napja, 2017. április 11.

2017 április 19 - 18:57:08 | Szutor Sándor

"Ne vádolj, ne fogadkozz, ne légy komisz magadhoz,
ne hódolj és ne hódíts, ne csatlakozz a hadhoz."
( József Attila)
Az idén is közös versmondásra gyűltek össze a szentkirályi iskola tanulói József Attila születésnapján, a költészet napján.
Többek között Petőfi Sándor, Weöres Sándor, Radnóti Miklós, Arany János és Kányádi Sándor verseit mondták el a gyerekek.
Videó!

Pompeji kiállítás az 5. osztállyal

2017 április 04 - 09:13:11 | Szutor Sándor

Pompeji kiállítás az 5. osztállyal
Március 3-án Szegedre látogattunk az 5. osztályos tanulókkal, hogy megtekinthessük a legendás római városról, Pompejiről szóló kiállítást. Az osztály nagy izgalommal várta az eseményt, mivel előzőleg már az iskolapadban is tanulhattak a Római birodalomról, most egy kicsit közelebbről is megfigyelhették milyen volt az élet az ókorban és részletes bemutatást kaptak arról, hogy milyen szörnyű esemény is volt a várost ért katasztrófa. A tárlaton rengeteg eredeti leletet csodálhattak meg, valamint a kiállítás interaktív jellegének köszönhetően, több eszközt és egy ókori játékot is kipróbálhattak. A korszakhoz kapcsolódó többi kiállításon pedig, hazánkban feltárt vagyis Pannónia provincia területéről származó tárgyakkal is találkoztak és igaz, hogy csak szűkös keretek között, de a híres gladiátorok fegyvereit és páncélját is megcsodálhatták a tanulók.
A gyerekek sok érdekes tapasztalatot szerezhettek kis túránk során, ami így segített abban is, hogy egy régi korszakot közelebb hozzon és ne csak a tankönyvi szöveg soraiból ismerjék meg azt.
Ezúton is szeretnénk megköszönni az önkormányzatnak, hogy utazási lehetőségünket biztosították, valamint az ötödikes szülők támogatását és közreműködését is, hogy így a gyermekek egy emlékezetes élménnyel gazdagodhattak.
Jónis György történelemtanár

Egy mesés délután

2017 április 03 - 10:13:43 | Szutor Sándor

Március 29-én délután dramatikus játszóházban vendégeskedtek a szentkirályi iskola alsós tanulói. A program a Hírös Agóra Kulturális és Ifjúsági Központ szervezésében a helyi művelődési házban került megrendezésre. A résztvevő gyerekek improvizációs játékkal elevenítettek meg mesei történetet, tehát maguk is a mesék szereplőivé válhattak. A foglalkozást a Kecskeméti Drámapedagógiai Műhely
drámapedagógusai tartották, és igazán jó hangulatú, vidám délután szereztek tanulóinknak.

2017 március 26 - 12:32:01 | Szutor Sándor

Március 15-i ünnepség

2017 március 16 - 08:47:38 | Szutor Sándor

Zrínyis siker

2017 március 12 - 10:34:04 | Szutor Sándor

Évek óta részt veszünk a Matematikában Tehetséges Gyermekekért (MATEGYE) Alapítvány által szervezett Zrínyi Ilona matematika versenyen, amelyet idén már 28. alkalommal rendeztek meg. A versenyen a diákok 2-12. évfolyamig indulhatnak.
Idén iskolánkat 9 diák képviselte az 5-6-7. osztályokból. A március 4-én megrendezésre kerülő Bács-Kiskun megyei fordulóban az 5. osztályosoknál 409, a 6. osztályosoknál 321, míg a 7. osztályosoknál 265 induló volt. Diákjaink az elvárásoknak megfelelően a középmezőny élén végeztek.
A hetedikesek mezőnyében Kovács Rita az előkelő 2. helyezést érte el, így részt vehet a 3 napos Debrecenben megrendezésre kerülő országos döntőn.
Eredményéhez gratulálunk, és sok sikert kívánunk neki a döntőben is!

Vendégségben a leendő első osztályosok

2017 március 02 - 09:20:00 | Szutor Sándor

2017. március 1-jén a leendő első osztályosok és szüleik látogattak a Szentkirályi Általános Iskola 4. osztályába. Először a szülők vehettek részt egy 4. osztályos matematika órán, melyet Némethné Muzslai Ágnes tanítónő tartott az osztályának. Ezután megérkeztek az óvodások is, játékos foglalkozáson ismerkedtek az iskola világával és leendő tanítójukkal.

Újabb szentkirályi siker az UNIVER 24 úszófesztiválon

2017 március 02 - 09:19:59 | Szutor Sándor

Az idén is megrendezték Kecskeméten az UNIVER 24 úszófesztivált, melynek díszvendége Hosszú Katinka olimpiai bajnok volt. Az oktatási intézmények között „mozgósítási versenyt” hirdettek, amelyen a szentkirályi iskola a kis iskolák kategóriájában 173 benevezett úszóval ismét I. helyezést ért el.
Megőrzött jó hírnevünk mellé 150.000.- Ft értékű Alföld vásárlási utalványt nyert intézményünk az idén is.
Ezúton köszönöm meg a lelkes szentkirályi szülők és gyerekek részvételét és együttműködését!
Baukó Ferenc testnevelő

XIX. Bálint-napi Kupa

2017 február 18 - 22:12:43 | Szutor Sándor

Lányaink maximális teljesítményt nyújtottak a XIX. Bálint-napi Kupán. Az ezüst és az arany érmet is megszerezték. Ráadásul egyik csapatunk kapott gól nélkül nyerte a tornát!
Eredményeink:
3. Bugac
4. Kerekegyháza
5. Nyárlőrinc
Csapattagok: Tóth Roxán 1 gól, Bárány Bianka 9 gól (tornaválogatott), Vörös Renáta, Gulyás Bíborka 7 gól, Bimbó Petra 1 gól, Varga Zsuzsa 6 gól, Sz. Varga Edit(a torna legjobb kapusa)., Szivás Luca 1 gól, Bocskár Milla, Hunyadi Réka 3 gól (tornaválogatott), Bódog Petra, Kovács Janka 2 gól

Farsang

2017 február 10 - 18:02:08 | Szutor Sándor

Az iskola február 10-én tartotta farsangi mulatságát a művelődési házban. Vidám osztály-produkciók, jelmezes felvonulás, játékok és tombolasorsolás követték egymást. A jóhangulatú délelőttön mindenki találhatott szórakozást, az üres percekben pedig „feltöltődhetett” a büfében.
Az idei farsangon a telet is sikerült elzavarni, tehát mindenképpen betöltötte szerepét a télbúcsúztató vigadalom.

Műsor, játék képek!
Jelmezek!
Videó!
Oldal:       >>