Karácsonyi ünnepség

2020 január 06 - 19:04:57 | Szutor Sándor

Bábelőadás ünnepváró hangulatban

2019 december 22 - 09:12:02 | Szutor Sándor

December 17-én a helyi református gyülekezet szervezésében evangéliumi bábelőadásra került sor a helyi sportcsarnokban. A helvéciai Halacska bábcsoport az adventi időszakban sorra látogatja az iskolákat és óvodákat, hogy a bábok segítségével hirdessék Jézus születését, a szeretet és a jó szavak fontosságát. Az előadás lényege így foglalható össze: Szavainknak teremtő ereje van, törekedjünk azokat jóra használni, lássuk meg és hirdessük a jót!
Az iskolások és óvodások nevében köszönjük az előadást Balázs Hajnalkának és a református gyülekezetnek!

Adventi vásár

2019 december 22 - 09:11:15 | Szutor Sándor

December 14-én, szombaton az idén is megrendezésre került a művelődési házban az iskolások adventi vására. A karácsonyi készülődéshez sokféle kelléket be lehetett szerezni, lehetett enni-inni, a legkisebbek pedig mesefilmet is nézhettek.
A vásár után a falu karácsonyfájára is rákerültek a díszek, és következett a disznótoros ebéd.

Ismerkedés a szakképzéssel

2019 november 26 - 18:32:46 | Szutor Sándor

Ilyenkor ősszel a nyolcadikosok elkezdik a középiskolákkal való ismerkedést. Iskolákat látogatnak, kiadványokat olvasgatnak, hogy megismerjék a továbbtanulási lehetőségeket, hiszen nem könnyű a döntés a pályaválasztásról.
A Gáspár András Szakképző Iskola diákjai idén is „házhoz jöttek”, iskolánk ebédlőjében és a tornacsarnokban tartottak bemutatót a választható szakmáról.

Jótékonysági est – iskolánkért

2019 november 26 - 18:31:45 | Szutor Sándor

Idén november 22-én rendezte az iskola hagyományos jótékonysági estjét, melyen színes előadásokkal mutatkoztak be a gyerekek és a pedagógusok. A Szentkirályért Közalapítvány számlájára több mint 300 ezer forint gyűlt össze!
Köszönet minden adományozónak, aki felajánlásával támogatta iskolánkat!

BOLDOG ISKOLA

2019 november 20 - 09:55:37 | Szutor Sándor

Iskolánk tavaly csatlakozott a Boldog Iskola programhoz, és e címet 2019/2020-as tanévben is elnyertük. 2019 szeptemberétől már 6 osztályban tartunk boldogságórákat.
A program a tanév minden hónapjában olyan témát jár körül, mely segíti és támogatja a gyerekeket a hétköznapi problémákkal való megküzdésben, és a folyamatos önismereti fejlesztéssel és boldogságérzetet fokozó technikák bemutatásával személyes, lelki egészségüket is tápláló kompetenciáikat fejleszti.
Takácsné Kis Márta

Bűvész a napköziben

2019 november 12 - 09:04:35 | Szutor Sándor

November 6-án, délután Csongrádi Béla bűvész három csoportban foglalkozott a napközis gyerekekkel. Olyan mindennapi eszközöket használt ehhez, melyeket otthon is megtalálhatnak a gyerekek, így biztosan szüleiknek is megmutatták az itt tanultakat. Madzag, gumigyűrű, kártya került elő a bűvész kalapjából és bőröndjéből.
Nagyszerűen megtalálta a hangot a gyerekekkel, kisebbekkel és nagyobbakkal egyaránt, szívesen megmutatta újra és újra az apró trükköket azoknak, akiknek összecsavarodtak az ujjai a nagy igyekezettől.

Mesemondó verseny

2019 november 06 - 13:13:00 | Szutor Sándor

Idén október 25-én került sor a szentkirályi iskola alsó tagozatának szokásos évi mesemondó versenyére. Az osztályokban megrendezett selejtezők után 19 kis mesemondó adhatta elő meséjét társai ,az érdeklődő szülők és a zsűri előtt. Színvonalas, érdekes produkciókat hallhattunk, új mesékkel gazdagodhattunk ezen a délelőttön. Amíg a zsűri tanácskozott a Corhidea Kamarazenekar Az igazmondó juhász című zenés mesét adta elő a közönségnek. A verseny helyezettjei: 1-2. osztály : 1. Szakáll Dóra 2. Kovács Panni 3. Pápai Virág, Különdíjasok : Hegedűs Zília és Pálfi Gellért Attila 3-4. osztály: 1.Pálfi Pálma 2. Dobi Leila 3. Kutasi András Különdíjasok : Gyurika Lili és Sáránszki Anikó. Gratulálunk a helyezetteknek! Reméljük a mesék és a mesélés szeretete ezután is megmarad.
Jakabné Ferenczi Noémi

Október 23.

2019 november 04 - 12:50:33 | Szutor Sándor

Az idén is a 7. osztályosok készítették az ünnepi műsort, melynek témája a forradalom ünnepi hangulata és azt követő vérontás volt.
Felkészítő tanárok Ádámné Péli Andrea és Katzné Almási Zsuzsanna voltak.

Korábbi híreink