Farsang az iskolában

2020 február 10 - 18:58:51 | Szutor Sándor

Iskolai bál gyermekeinkért

2020 február 04 - 08:44:52 | Szutor Sándor

Az idei iskolai bálon is a nyolcadikosoké volt a főszerep. Báli ruhát és elegáns megjelenést vettek fel, hogy szüleiknek és a megjelenteknek is megmutassák: ők már majdnem felnőttek. A táncot Rohács Veronika tanította be.
A szentkirályi iskola szülői munkaközössége és pedagógusai köszönik azok munkáját és segítségét, akik jelenlétükkel vagy bármilyen felajánlásukkal támogatták ezt az eseményt, melynek bevételét teljes mértékben iskolai célokra és a tanulók támogatására használják fel. Külön köszönet a helyi vállalkozóknak nagylelkű felajánlásaikért.
Katzné Almási Zsuzsanna

Drogok nélkül élni

2020 február 04 - 08:42:03 | Szutor Sándor

2020. január 31-én, pénteken a Tiszakécskei Egészségfejlesztési Iroda munkatársai drogprevenciós előadást tartottak a felső tagozatos tanulók számára.
Arra a kérdésre keresték közösen a választ, hogy vajon miért fogyasztanak az emberek drogokat, és hogyan hatnak ezek a szerek a használók szervezetére. Célokat fogalmaztak meg, amelyek eléréséhez nem szükséges tudatmódosító szerek használata, mégis boldoggá tudnak tenni. Az előadás végén a gyerekek letették a Drogmentes Kapitány esküjét, mely szerint jó példával járnak társaik előtt abban, hogy drogmentes életet tudjanak élni.
Bízunk benne, hogy az itt elhangzott tények segítenek fiataljainknak távol maradni a problémák megoldásának ilyen formáitól!
Bimbóné Ádám Mónika

Karácsonyi ünnepség

2020 január 06 - 19:04:57 | Szutor Sándor

Bábelőadás ünnepváró hangulatban

2019 december 22 - 09:12:02 | Szutor Sándor

December 17-én a helyi református gyülekezet szervezésében evangéliumi bábelőadásra került sor a helyi sportcsarnokban. A helvéciai Halacska bábcsoport az adventi időszakban sorra látogatja az iskolákat és óvodákat, hogy a bábok segítségével hirdessék Jézus születését, a szeretet és a jó szavak fontosságát. Az előadás lényege így foglalható össze: Szavainknak teremtő ereje van, törekedjünk azokat jóra használni, lássuk meg és hirdessük a jót!
Az iskolások és óvodások nevében köszönjük az előadást Balázs Hajnalkának és a református gyülekezetnek!

Adventi vásár

2019 december 22 - 09:11:15 | Szutor Sándor

December 14-én, szombaton az idén is megrendezésre került a művelődési házban az iskolások adventi vására. A karácsonyi készülődéshez sokféle kelléket be lehetett szerezni, lehetett enni-inni, a legkisebbek pedig mesefilmet is nézhettek.
A vásár után a falu karácsonyfájára is rákerültek a díszek, és következett a disznótoros ebéd.

Ismerkedés a szakképzéssel

2019 november 26 - 18:32:46 | Szutor Sándor

Ilyenkor ősszel a nyolcadikosok elkezdik a középiskolákkal való ismerkedést. Iskolákat látogatnak, kiadványokat olvasgatnak, hogy megismerjék a továbbtanulási lehetőségeket, hiszen nem könnyű a döntés a pályaválasztásról.
A Gáspár András Szakképző Iskola diákjai idén is „házhoz jöttek”, iskolánk ebédlőjében és a tornacsarnokban tartottak bemutatót a választható szakmáról.

Jótékonysági est – iskolánkért

2019 november 26 - 18:31:45 | Szutor Sándor

Idén november 22-én rendezte az iskola hagyományos jótékonysági estjét, melyen színes előadásokkal mutatkoztak be a gyerekek és a pedagógusok. A Szentkirályért Közalapítvány számlájára több mint 300 ezer forint gyűlt össze!
Köszönet minden adományozónak, aki felajánlásával támogatta iskolánkat!

BOLDOG ISKOLA

2019 november 20 - 09:55:37 | Szutor Sándor

Iskolánk tavaly csatlakozott a Boldog Iskola programhoz, és e címet 2019/2020-as tanévben is elnyertük. 2019 szeptemberétől már 6 osztályban tartunk boldogságórákat.
A program a tanév minden hónapjában olyan témát jár körül, mely segíti és támogatja a gyerekeket a hétköznapi problémákkal való megküzdésben, és a folyamatos önismereti fejlesztéssel és boldogságérzetet fokozó technikák bemutatásával személyes, lelki egészségüket is tápláló kompetenciáikat fejleszti.
Takácsné Kis Márta

Bűvész a napköziben

2019 november 12 - 09:04:35 | Szutor Sándor

November 6-án, délután Csongrádi Béla bűvész három csoportban foglalkozott a napközis gyerekekkel. Olyan mindennapi eszközöket használt ehhez, melyeket otthon is megtalálhatnak a gyerekek, így biztosan szüleiknek is megmutatták az itt tanultakat. Madzag, gumigyűrű, kártya került elő a bűvész kalapjából és bőröndjéből.
Nagyszerűen megtalálta a hangot a gyerekekkel, kisebbekkel és nagyobbakkal egyaránt, szívesen megmutatta újra és újra az apró trükköket azoknak, akiknek összecsavarodtak az ujjai a nagy igyekezettől.

Korábbi híreink

Mesemondó verseny Szutor Sándor @ (nov 06 : 13:13) (Egyéb)
Október 23. Szutor Sándor @ (nov 04 : 12:50) (Egyéb)
Univer 24 úszás Kolozsváron Szutor Sándor @ (okt 07 : 13:52) (Egyéb)