Zongorások vizsgája

2018 december 22 - 12:04:31 | Szutor Sándor

December 20-án volt a zongora tanszakosok hagyományos karácsonyi hangversenye a Szentkirályi Alapfokú Művészeti Iskolában. Igazi zenei élmény volt ez az este, szépen felkészültek a gyerekek. Tanáruk: Tóth Csilla
Fotók!

Karácsonyi ünnepség

2018 december 22 - 11:57:33 | Szutor Sándor

A hagyományoknak megfelelően a 3. és 4. osztályosok készítették az iskolai karácsonyi műsort, melyen az énekkarosok, valamint 1. és 5. osztályos táncosok is szerepeltek. A negyedikesek betlehemes játékot adtak elő, a harmadikosok Jókai Mór Melyiket a kilenc közül című novellájának dramatizált változatát mutatták be – nagy sikerrel.
Felkészítő tanárok: Bors Edina, Kovácsné Takács Bernadett, Papp Ágnes, Takácsné Kis Márta
Fotók a rendezvényről!
Videó!

Tornagyőzelem

2018 december 20 - 13:00:36 | Szutor Sándor

Lányaink magabiztos játékkal nyerték meg a III. korcsoportos lányoknak megrendezett Szentkirály Kupa foci tornát.

Karácsonyi vásár

2018 december 17 - 11:54:08 | Szutor Sándor

Mikulás buli

2018 december 06 - 12:16:40 | Szutor Sándor

Környezettudatosságra nevelünk- ÖKO projektnap az iskolában

2018 december 06 - 10:34:37 | Szutor Sándor

Szomorú tények:
Több embert öl meg a környezetszennyezés, mint a háborúk.
A Csendes-óceánon úszó szemétsziget Spanyolország területének háromszorosa, 1,6 millió négyzetkilométer.
A műanyag pelenka lebomlásához 550 évre van szükség.
Az üvegházhatású gázok, mindenekelőtt a szén-dioxid koncentrációja felmelegítik a Földet, a jéghegyek elolvadnak, Európa több nagyvárosa víz alá kerülhet.
23 ezerre nőtt a kihalás fenyegette állat – és növényfajok száma.
December 1-jén a környezeti nevelés, a fenntarthatóság, bolygónk védelme – vagyis életünk, létünk védelme került a középpontba az iskolai projektnapon, melynek helyszíne a művelődési ház volt.
Minden osztály választott egy témakört, melyet feldolgozott előadással, vetítéssel, énekkel, rajzokkal és egyéb alkotásokkal.
A gyerekek beszéltek a víz védelméről, a megújuló energiáról, az egészséges életmódról, a hulladék újrahasznosításáról és sok más témáról. Az 1. osztályosok egy szép mese segítségével játszották el, hogy hogyan vigyázhatunk bolygónkra,a 2. osztályosok kihalástól fenyegetett állatokat rajzoltak, és ezekből kiállítást rendeztek.. Az 5. és 7. osztályosok saját filmet is készítettek, melyeknek nagy sikere volt, hiszen így értik meg igazán a gyerekek, hogy környezetünk védelme nem egy fogalom, egy szlogen, egy téma csak, hanem a saját életünk, gyermekeink jövője!
KAZS

Meghívó

2018 december 04 - 12:58:24 | Szutor Sándor

A Szentkirályi Általános Iskola és Alapfokú Művészeti Iskola
Karácsonyi ünnepségét
2018. december 21-én, pénteken 11,00 órakor tarja a művelődési házban.
A rendezvényre mindenkit szeretettel várunk!

Rendhagyó irodalom óra a könyvtárban

2018 november 30 - 09:15:01 | Szutor Sándor

A mai napon rendhagyó irodalom órán vehettek részt a hatodikosok a könyvtárban.Tóth Péter Lóránt tanár-előadóművész Arany János és Petőfi Sándor verseiből és életútjáról összeállított műsorát élvezhették.

Jótékonysági est

2018 november 26 - 12:26:22 | Szutor Sándor

Az idén november 23-án került megrendezésre az iskolai jótékonysági gála a művelődési házban. Érdekes és színvonalas produkciók váltották egymást, így fantasztikus volt a hangulat. Köszönjük a fellépő fiatalok és felkészítőik munkáját!

Mesemondó verseny

2018 november 20 - 10:59:02 | Szutor Sándor

November 16-án tartottuk az alsó tagozatos mesemondó versenyt a művelődési házban. Minden résztvevő szépen felkészült, így jól szórakoztak a résztvevő néz gyerekek és felnőttek.
Amíg a zsűri összeült, Csüllög Edina és Vadas László tiszakécskei zenetanárok szórakoztatták a gyerekeket egy emlékezetes zenés-mesés produkcióval.
A helyezések:
1-2. osztály
1. Sáránszki Anikó 2.o.
2. Pápai Virág 1.o
3. Kovács Panni 1.o.
Különdíj: Szakáll Dóra 1.o.

3-4.osztály
1. Kutasi András 3. o.
2. Bimbó Jázmin 3.o.
3. Bimbó Kiara 3.o.
Különdíj: Szabó Sándor 3.o.

Oldal:       >>

Korábbi híreink

Szép volt fiúk! Szutor Sándor @ (nov 20 : 10:37) (Egyéb)
Búcsúzunk Szutor Sándor @ (nov 05 : 10:11) (Egyéb)