Tavaszi Kupa

2019 május 20 - 11:59:26 | Szutor Sándor

Hatodik-hetedik focistáink vettek részt idén Jakabszálláson a Tavaszi Kupa küzdelmeiben. A lányokkal megerősített csapatunk szép és eredményes játékkal végzett a dobogó második fokán.
Eredményeink:
Szentkirály-Jakabszállás 3-1
Szentkirály-Izsák 2-2
Szentkirály-Lajosmizse 0-2
Szentkirály-Nyárlőrinc 5-1

Csapattagok: Pusztai Márton (a torna legjobb játékosa), Bimbó Petra, Gulyás Bíborka, Varga Zsuzsa, Dobi János, Bot Géza, Liám Golán, Balázs Hunor, Kasza Attila.

Atlétika

2019 május 15 - 08:07:56 | Szutor Sándor

Gulyás Bíborka 1 perc 54 mp 66-os időeredményével ezüstérmet szerzett a Diákolimpia III.korcsoport 600 méteres síkfutásában.
Három tized másodperc hiányzott az Országos Döntőhöz!
Sebaj,majd a Kis Iskolák versenyén.
Baukó Ferenc

Pannónia emlékei -avagy történelemről másképp

2019 május 13 - 09:44:10 | Szutor Sándor

Az idei tanévben már második alkalommal tettünk látogatást a szentkirályi iskolásokkal Zana Tamás helytörténésznél. Tavasszal az ötödik osztály tanulói nyerhettek betekintést az ókori Pannónia provincia mindennapjaiba régészeti leletek és érdekes történetek kapcsán. A látottak és hallottak jól kiegészítették az iskolapadban a Római birodalomról elsajátított ismereteket. A magánjellegű tárlat megtekintését követően a gyerekek akár késő ókori római katonának is beöltözhettek. A diákokat lekötötte az érdekes előadás, amit szeretnénk minden tanévben hagyománnyá tenni, ezzel is elmélyíteni a tanulók történelem iránti érdeklődését.
Köszönjük a lehetőséget!
Jónis György történelemtanár

Gyógyító Bocsok

2019 május 08 - 08:16:51 | Szutor Sándor

Komoly alhasi görcsökkel szállítottak be egy macit április 26-án, a Szentkirályi Általános Iskola 1. és 2. osztályába. A beteg ellátását azonnal megkezdték a zöld és fehér köpenyes apró doktorok. Néhány perc alatt eltávolították a plüssállatka vakbelét. A műtét a Gyógyító Bocsok program keretében zajlott.

„A Gyógyító Bocsok program (Teddy Bear Hospitals, TBH) egy nemzetközi projekt része, amely 2009-ben indult útjára Angliából. Lényege, hogy az óvodások, kisiskolások játékos formában ismerkedjenek meg az orvosok, egészségügyi dolgozók munkájával. A kecskeméti kórház orvosai, ápolói, illetve a mentőszolgálat munkatársai 2013. júniusában csatlakoztak a civil kezdeményezéshez, s látogatnak el azóta is rendszeresen a megye óvodáiba, iskoláiba.
A „Gyógyító Bocsok” egy olyan program, amely játékos keretek között igyekszik megismertetni a gyógyító tevékenységet a gyermekekkel. Az ismeretlen, ami félelmet ébreszt a gyermekekben. Ezért olyan információkat próbálunk adni, tapasztalatokat nyújtani számunkra, melyek eloszlatják bennük az orvostól, a kórháztól való félelmet – mondta el érdeklődésünkre Csobot Zsolt mentő-szakápoló.
A foglalkozásokon a kisiskolások műtősruhát, fehér köpenyt, szájmaszkot öltöttek magukra, megvizsgálták, ellátták a sérült plüssmackót. Kezükbe foghatták és megismerhették az orvosi rendelőkben leggyakrabban használt eszközöket, egyebek mellett a szív és a tüdő hangjainak felerősítésére szolgáló fonendoszkópot, a torok vizsgálatánál engedhetetlen spatulát, a vérnyomásmérőt, az injekciós fecskendőt, illetve láthattak röntgen felvételeket is. A gyermekek játszva tapasztalhatták meg azt is, hogyan zajlik egy orvosi vizsgálat.”
(www.kmk.hu)

Fiúk 2. Deák Ádám 9.86 m

Megyei Leány Labdarúgó Diákolimpia Bajnokcsapat

2019 április 28 - 19:01:55 | Szutor Sándor

Diadalunkkal bejutottunk a június 21-24 között megrendezésre kerülő mátraházi Országos döntőbe!

Hatalmas az öröm és csodálatos ez a siker!!!!
Eredményeink:
- Szentkirály-Kiskunhalas 2-1
- Szentkirály-Kiskőrös 2-0
- Szentkirály-Madaras 3-2

Baukó Ferenc

Bárkinek szüksége lehet segítségre

2019 április 28 - 16:18:29 | Szutor Sándor

Elsősegély- oktatás az iskolában
Április 12-én a Szentkirályi Általános Iskola felsős diákjai elsősegély előadáson vettek részt, amit Lipóthné Komjáti Andrea, a Magyar Vöröskereszt Bács-Kiskun Megyei Szervezetének Igazgatója tartott az 5., 6., 7. és 8. osztályosoknak. A gyerekek nagyon élvezték a bemutatót, lelkesen alkalmazták a tanultakat. Megtanulták, mi a teendő, ha eszméletlen emberrel találkoznak, hogyan kell stabil oldalfekvésbe helyezni az áldozatot, hogyan kell mellkas kompressziót alkalmazni, hogyan kell mesterségesen lélegeztetni, stb. Hasznos ismereteket szerezhettek, amit reméljük, éles helyzetben sem felejtenek majd el, és tudják alkalmazni. A jövőben szeretettel hívnak és várnak bennünket versenyekre is. Az előadó felajánlotta, hogy a későbbiekben is szívesen tartanak hasonló előadásokat, bevonva a kisebbeket is.

Nyuszi buli

2019 április 28 - 16:15:08 | Szutor Sándor

Az idén is Nyuszi bulival ünnepelték a húsvét közeledtét az alsó tagozatosok. Jó hangulatban telt a délután április 16-án, aztán jöhetett a tavaszi szünet, melyet már nagyon vártak a gyerekek és a pedagógusok is.

Költészet Napja 2019.

2019 április 28 - 16:14:12 | Szutor Sándor

Április 11-én az idén is méltó módon – közös versmondással – emlékeztünk meg a jeles napról.

Lájkolj, hogy utazhassunk!

2019 április 28 - 16:06:20 | Szutor Sándor

A Szentkirályi Általános Iskola ismét első helyezést ért el az Univer 24 úszógálán, elnyerve ezzel a 150 ezer forintos fődíjat.
De a versengés ezzel nem ért véget!
Négynapos kolozsvári kirándulásra pályázott most az iskola, ugyanis „Úszik Szentkirály” címmel az iskola elindult a Kolozsvári Univer 24 videopályázatán.
A szentkirályi iskola úszást népszerűsítő videofilmje várja a lájkokat! Érvényesen szavazni az Univer Product oldalán lehet a Like = Tetszik és Szív = Imádom jelek használatával 2019.május 31-ig.
Kérünk minden ismerőst, barátot és jóakarót: lájkoljon, hogy utazhassunk! Köszönjük!
Katzné Almási Zsuzsanna
Szavazás!