Farsang

2018 február 06 - 09:38:23 | Szutor Sándor

Félévi vizsga a fúvós tanszakon

2018 január 23 - 10:50:30 | Szutor Sándor

A Szentkirályi Általános Iskola Alapfokú Művészeti Iskolájának fúvós tanszakos tanulói 2018. január 17-én tartották vizsgakoncertjüket.
Tanáruk Hámori Áron, Zongorán Tóth Csilla tanárnő játszott.

Újabb bronz!

2018 január 06 - 15:15:58 | Szutor Sándor

Huszonkettedik alkalommal rendezték meg a Jakabszállás Kupát az 1. korcsoportosok számára. Ezúttal ismét hat csapat mérte össze tudását, mi pedig a tegnapi naphoz hasonlóan újra bronzérmesek lettünk, de ma veretlenül. Csak gyengébb gólkülönbségünk miatt nem játszhattunk döntőt.
Eredmények:
Csoportmérkőzések:
Szentkirály - Nyárlőrinc 6-0
Gól: Babita Bianka, Szabó Sándor , Oláh István 3, Kovács Kende
Szentkirály – Lajosmizse 3-3
Gól: Oláh István 2, Kovács Kende
3. helyért:
Szentkirály - Jakabszállás 2-0
Gól: Babita Bianka, Dávid Rémusz Richardo
Csapattagok:
Göblyös Ádám (a torna legjobb kapusa), Szabó Sándor , Babita Bianka, Papp Lilla, Oláh István, Dávid Rémusz Richardo, Kovács Kende,

Bronzzal nyitottunk Bugacon

2018 január 05 - 15:31:41 | Szutor Sándor

Megkezdődtek Bugacon a hagyományos téli tornák. Idén először az 1. korcsoportosok mérték össze tudásukat. A hat csapatos mezőnyben a harmadik helyen végeztünk.

Eredmények:

Csoportmérkőzések:
Szentkirály - Izsák 1-6
Gól: Szabó Sándor
Szentkirály - Bugac II. 11-0
Gól: Vas Zoltán, Babita Bianka, Papp Lilla, Szabó Sándor 2, Göblyös Ádám 2, Oláh István 3, Dávid Rémusz Richardo
Elődöntő:
Szentkirály – Bugac I. 1-2
Gól: Szabó Sándor
3. helyért:
Szentkirály - Nyárlőrinc 3-0
Gól: Oláh István 2, Göblyös Ádám
Csapattagok:
Szabó Sándor (a tornaválogatott tagja), Babita Bianka, Papp Lilla, Göblyös Ádám, Oláh István, Dávid Rémusz Richardo, Kovács Kende, Vas Zoltán

Karácsonyi ünnepség

2017 december 21 - 13:38:04 | Szutor Sándor

Karácsonyi forgatag

2017 december 11 - 09:07:06 | Szutor Sándor

Mikulás

2017 december 07 - 11:27:49 | Szutor Sándor

Gáspár András Szakgimnázium

2017 december 06 - 13:53:35 | Szutor Sándor

December 4-én, hétfőn KSZC Gáspár András Szakgimnáziumnak a képviselői látogattak el iskolánkba. A 7. és 8. osztályosoknak tartottak bemutatót. Először a rendészeti osztályba járó tanulók nyűgözték le diákjainkat bemutatójukkal. Ezután az ebédlőben lehetett kipróbálni különféle szakmákat. Lehetett csempézni, falat építeni és festeni, ördöglakatot készíteni és más szakmákat is kipróbálhattak. Mindenkinek nagyon tetszett ez az interaktív iskolahívogató. Más középiskoláktól is szívesen látnánk ilyeneket.

Iskolánk büszkeségei

2017 december 05 - 09:44:51 | Szutor Sándor

Október 13-án a felső tagozatosok 4 csapattal részt vettek a kecskeméti Zrínyi Ilona Általános Iskolában megrendezésre kerülő Bolyai Matematika Csapatversenyen. A megyei fordulóban a 8. osztályosok „Kocka Dinnye” csapata, név szerint Kovács Rita, Molnár Gábor, Polyák Nóra és Rohács Letti az előkelő 2. helyen végeztek.
Köszönjük a felkészítő pedagógus, Kenderesi Rozália munkáját, valamint a gyerekek lelkesedését. Gratulálunk!

Mesemondó verseny

2017 november 28 - 11:31:59 | Szutor Sándor

Ebben a tanévben is megrendezésre került a már régóta hagyományos mesemondó verseny az alsó tagozatosok számára. Az osztályokban megtartott fordulók során 5-5 tanuló juthatott tovább a Művelődési Házban rendezett versenyre. A zsűri munkája – mint minden évben – idén sem volt könnyű, mert a gyerekek nagyon ügyesen mondták meséiket, de a döntés megszületett:
1.-2. osztályos korcsoportban I. helyezett Kutasi András (2.o.), II.: Sáránszki Anikó (1.o.), III.: Szabó Sándor (2.o.), a különdíjat Dobi Leila (.o.) nyerte el.
3.-4.-es korcsoport helyezettjei: I.:Bimbó Eszter (4.o.), II.: Szabó Luca (4.o.), III.: Bimbó Levente (3.o.), különdíj: Kutasi Ferenc (4.o.).
Ezúton szeretnénk még egyszer megköszönni a szülők felkészítő munkáját és a zsűritagok segítségét.

Korábbi híreink

Köszönjük a támogatást! Szutor Sándor @ (nov 28 : 09:02) (Egyéb)
Büszkeségeink Szutor Sándor @ (nov 06 : 10:21) (Egyéb)
Megemlékezés október 23-ról Szutor Sándor @ (okt 24 : 09:26) (Egyéb)